tvp1W dzisiejszym programie z cyklu „Prawdziwe życie” Telewizja Polska przedstawi sprawę aresztowania i śmierci naszej mamy Doroty Mrugały.

Wtorek 12 luty, godz. 18.25 – TVP1

Dla przypomnienia. Dorota Mrugała została zatrzymana w lutym 2006 roku pod zarzutem zlecenia morderstwa swojego byłego męża. Na wniosek prokuratora została aresztowana i osadzona w Areszcie Śledczym w Kielcach. Po 9 miesiącach zmarła na zawał serce nie doczekawszy procesu.

Po wielu latach została całkowicie oczyszczona z ciążących na niej zarzutów w 3 wyrokach – od Sądu Okręgowego w Kielcach po Sąd Apelacyjny w Krakowie.

Wyrok Sądu Okręgowego w Kielcach z dnia 21 kiwetnia 2011 roku:

„A zatem rozumowanie polegające na ustaleniu, że była żona ofiary zleciła tę zbrodnię jest w świetle zgromadzonych dowodów uproszczone i nie przekonuje. Nie miała w tym żadnego interesu, prowadziła swoje ustabilizowane życie zawodowe i osobiste, nie miała więc motywu, by planować zabójstwo byłego męża. (…) Mając na uwadze powyższe nalezało przyjąc, iż do przedmiotowego czynu doszło w związku z realizowanym przestępstwem rozboju, a jego motyw był wyłącznie rabunkowy i nie zawierał elementu zemsty. To zaś skutkować musiało wyeliminowaniem udziału Doroty Mrugały w tym zdarzeniu.”

Walczymy z Wymiarem Sprawiedliwości o sprawiedliwość, a z prokuratorem Dariuszem Dryjasem o słowo „przepraszam”.