Dziennikarze Gazety Wyborczej napisali kryminał „Tabloid. Śmierć w tytule”

Historia córek zamordowanego w 2004 roku biznesmena Krzysztofa Mrugały, szukających sprawiedliwości i zemsty po śmierci rodziców – to porywający kryminał Piotra Głuchowskiego i Marcina Kowalskiego, dziennikarzy Gazety Wyborczej. Jest to pierwszy tytuł z nowej serii wydawniczej „Prawdziwe zbrodnie”.

Wizualizacja Tabloid. Śmierć w tytule

Porywający kryminał Piotra Głuchowskiego i Marcina Kowalskiego to relacja z prawdziwych wydarzeń związanych z zabójstwem biznesmena z Buska-Zdroju. Jesienią 2004 roku nieuchwytny do dziś morderca zastrzelił właściciela kantoru Krzysztofa Mrugałę, a główną podejrzaną o zlecenie zbrodni została jego żona Dorota. Jednak zanim zapadł wyrok sądu, kobietę osądził tabloid, przyczyniając się do jej śmierci. Kryminał dziennikarzy Gazety Wyborczej opisuje zemstę córek małżeństwa Mrugałów na tytułowym tabloidzie.

– Tempo thrillera. Z kryminalnym nerwem, wnikliwością reporterską i umiłowaniem detalu, niczym najwyższej klasy literatura piękna. Niejeden wielki pisarz nie odważyłby się tak popuścić wodzy fantazji w obawie przed zarzutem nieprawdopodobieństwa. Opowieść do dziś siedzi mi w głowie i rodzi wiele pytań o los ludzki, Polskę i motywy naszych działań. „Tabloid” udowadnia bowiem, ze rzeczywistość zawsze mocniejsza jest od fikcji – komentuje publikację pisarka Katarzyna Bonda.

Od 3 czerwca 2015 roku „Tabloid. Śmierć w tytule” dostępny jest w formie e-booka na Publio.pl, a od 10 czerwca 2015 roku wydaną nakładem Agory książkę można będzie kupić w salonach Empik, w sieciach Media Markt i Saturn oraz w księgarniach, a także na kulturalnysklep.pl.

„Gazeta Wyborcza” przygotowała cykl artykułów „Osaczeni przez tabloid”, który wspiera wydanie książki Piotra Głuchowskiego i Marcina Kowalskiego. W ramach cyklu do czwartku, 11 czerwca 2015 roku na łamach Gazety Wyborczej opisywane będą historie osób, na życie których negatywny wpływ miały publikacje w mediach tabloidowych.

Źródło: http://media2.pl/kultura/123743-Dziennikarze-Gazety-Wyborczej-napisali-kryminal-Tabloid.-Smierc-w-tytule.html